تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

تاثیرات فولاد در صنایع لبنی

صنایع لبنی

مواد غذایی در طول فرآوری، با انواع سطوح، مخازن، ظروف و لوله ها در تماس هستند. به همین خاطر وجود نوع مناسبی از ظروف برای جلوگیری از انتقال عناصر مضر، میکروب یا باکتری از اهمیت بالایی برخوردار است. کارشناسان بهداشت با اندازه گیری مقیاس های بهداشتی فلزات در برابر مواد لبنی و غذایی میزان سلامت آن ها را بررسی می کنند. در این مطلب به بررسی تاثیرات فولاد در صنایع لبنی میپردازیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

(SRL)

یکی از مهم ترین ویژگی های مواد فلزی در برخورد با مواد غذایی،  میزان انتشار مقدار عناصر فلزی در آن است. حد مجاز انتشار یا Specific Release Limi (SRL) نشان دهنده حد مجاز آزادسازی یون فلزی با یون متالوئید معین است که از یک فلز در تماس با موادغذایی ( به کیلوگرم) آزاد می شود. برای مثال SRL فلز نیکل در مواد غذایی 0.14 میلی گرم در هر یک کیوگرم غذا و کروم 0.250 میلی گرم در کیلوگرم است.

انواع گریدها در صنایع لبنی

کاربرد فولادهای ضد زنگ در صنایع غذایی بسیار گسترده است. این دسته به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی، قابلیت استریل شدن، عدم واکنش پذیری و … استفاده گسترده ای در صنایع غذایی دارند. به طور کلی 4 نوع گروه آلیاژی از جمله گرید آستنیتی، گرید فریتی، گرید مارتنزیتی و گرید داپلکس برای ساخت تجهیزات صنایع غذایی استفاده می شود.

مزایای فولاد ضدزنگ در صنایع لبنی یا مواد غذایی

فولاد ضد زنگ، آلیاژی متشکل از عناصری مانند آهن، کربن و کروم و چندین عنصر دیگر است که در این میان عنصر کروم خاصیت ضدخورندگی را در آلیاژ افزایش می دهد. به همین دلایل مذکور استفاده از آن ها در آشپزخانه یا ظروفی که با مواد غذایی در تماس اند بسیار زیاد است. همچنین شما

می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره فودگریدها این مقاله را بخوانید.

کلام پایانی:

تصمیم برای انتخاب و استفاده از فولادی ضد زنگ در صنعت مواد غذایی به دلیل بالا بودن سطح بهداشت و سلامت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله به بررسی تاثیرات فولاد در صنایع لبنی پرداختیم. برای پرسش سوالات احتمالی خود میتوانید با کارشناسان دیجی استیلا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×