تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

شکل پذیری فولاد ضدزنگ

ورق استیل

 در این مقاله به بررسی شکل پذیری فولاد ضدزنگ و کشش عمیق می پردازیم.پس در ادامه همراه ما باشید.

به طور کلی به ایجاد تعادل بین ویژگی های متضاد در فولاد ضدزنگ یا آلیاژهای نیکل را کشش عمیق می گویند. همچنین باید هنگام انتخاب آلیاژی مناسب، تنظیم مقادیر سختی و خاصیت های مکانیکی را در فرآیندهای تولید در نظر داشت.

برای مثال هنگام تولید قطعه ای از فولاد ضد زنگ متوجه مقاومت و استحکام بیش از اندازه آن برای تولید محصول می شوید که این روند، تولید محصول را دچار مشکل خواهد کرد.

بهترین ماده ایده آل

ترجیح بسیاری از صنایع در این حوزه، انتخاب ورق فولادی انعطاف پذیر است که قابلیت کار سرد را دارا باشد. اما به طور کلی فولاد ضد زنگ به دلیل کروم به کار رفته در آن دارای استحکام و مقاومت بسیاری است.

در واقع بهترین ماده ایده آل، آلیاژهایی است که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند و به راحتی شکل موردنظر را به خود می گیرند اما در عین حال پس از تبدیل شدن به قطعه استحکام کافی را دارا هستند.

با انجام یک سری تغییرات مانند عملیات های حرارتی، سخت کاری یا کار سرد بر روی فولاد ضد زنگ میتوان آن را به راحتی به بهترین ماده ایده آل تبدیل نمود. در این بخش شما به اهمیت تاثیر آلیاژ بر فرم پذیری پی خواهید برد.

ساخت قالب های کششی

صنعتگران در فرآیند ساخت قالب های کششی، حد وسط بین میزان استحکام و مقاومت و میزان استحکام کششی را در نظر میگیرند. اگر مواد اولیه میزان مقاومت بالایی داشته باشند فرم پذیری اتفاق نخواهد افتاد و از سوی دیگر  اگر استحکام کششی یا مقاومت کششی آن از حد مجاز فراتر رود موجب شکست مواد خواهد شد.

در ادامه مرحله ای از تولید ورق های کششی از فولاد ضد زنگ و تاثیر این آلیاژ بر فرم پذیری را بررسی خواهیم کرد.

اولین مرحله ساخت ورق های کششی

  •  سخت شدن مواد طی کار سرد ناشی از فشارهای مراحل اولیه
  •  تبدیل شدن مواد به جسم نیمه سخت
  •  تقویت قالب و استفاده از پرس تناژ بالا

کلام پایانی

تولید کنندگان فولاد باید توجه داشته باشند علاوه بر تولید فولاد مقاوم در برابر خوردگی باید به ویژگی های دیگر همچون حفظ مشخصات مکانیکی در دماهای بالا و تاثیر آلیاژ بر فرم پذیری دقت کنند تا بتوانند به خوبی رضایت خاطر مشتریان را جلب نمایند.همچنین شکل پذیری فولاد ضدزنگ و کشش عمیق آن باید مورد توجه شان باشد.

مجموعه دیجی استیلا همواره در تلاش برای جلب اطمینان مشتریان عزیز می باشد. برای رفع پاسخ سوالات احتمالی، شما عزیزان می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×