تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

تفاوت استیل سری 300 و داپلکس

فولاد

همانطور که می دانید استیل داپلکس دارای استحکام و مقاومت بالا در برابر انواع خوردگی و قیمت معقول است که استفاده گسترده آن را در صنایع گوناگون توجیه می کند. از طرفی دیگر استیل سری 300 نیز دارای ویژگی های های بارزی است که آن را تبدیل به محبوب ترین استیل میان کارشناسان تبدیل کرده است. ما در این مقاله سعی داریم به بیان تفاوت استیل سری 300 و داپلکس بپردازیم تا در نهایت بتوانید انتخابی مناسب از بین این دو گزینه پرکاربرد استیل داشته باشید.

ویژگی های اصلی استیل سری 300

گریدهای آستنیتی سری 300

تقریبا 55 درصد و آستنیتی ها بیش از 75 درصد از کل تولیدات فولاد در جهان را به خود اختصاص داده اند. سری 300 همچنین بسیار منعطف بوده و فرم پذیری بسیار خوبی دارند. همین امر باعث راحت تر شدن فرایند جوشکاری می شود. این نوع از آلیاژها در بیشتر مواقع در محدوده های دمای بالا و پایین به کار می روند.

ویژگی های اصلی استیل داپلکس

آمارها نشان می دهد که فولادهای ضد زنگ داپلکس کمتر از یک درصد کل تولید استیل را تشکیل می دهند. شاید بپرسید با توجه به افزایش تقاضا برای این محصولات، چرا تولید آن افزایش پیدا نکرده است؟ زیرا استحکام بالا همیشه مهم ترین عامل در انتخاب یک آلیاژ نیست، چرا که این مورد می تواند به تنهایی باعث سخت تر شدن فرایندهای فرم دهی شود. از دیگر تفاوت های استیل سری 300 و داپلکس میتوان به کابرد آن در دماهای خیلی پایین یا خیلی بالا اشاره کرد.

کلام پایانی:

با دانستن تفاوت استیل سری 300 و داپلکس می توانید انتخابی مناسب با توجه به نیاز خود داشته باشید. این دو گزینه هرکدام ویژگی های خاص خود را داشته و هیچکدام بر دیگری برتری ندارد. مهم ترین نکته توجه به همه ویژگی های این دو جهت انتخابی مناسب است. جهت پاسخ به سوالات احتمالی یا مشاوره خرید می توانید با کارشناسان دیجی استیلا در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×