تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

جدول خوردگی فلزات با مواد شیمیایی

جدول خوردگی فلزات با مواد شیمیایی

امروزه خوردگی فلزات در لوله ها، مخازن و …  یکی از مهم ترین مشکلات در صنایع فولاد بشمار می رود. مواد شیمیایی مختلف با فلزات واکنش شیمیایی می دهند و ترکیب آن ها باعث انواع خوردگی در فلزات می شود. در این مقاله سعی کردیم جدول خوردگی فلزات با مواد شیمیایی را تهیه کنیم تا شما راحت تر بتوانید آلیاژ موردنظر خود برای کاربردی خاص را انتخاب کنید.

کدام فلز در برابر خوردگی مقاوم است؟

جدولی که در ادامه مشاهده می کنید بر اساس مطالعات آزمایشگاهی و با موادی شیمیایی خالص تهیه و تدوین شده است. در شرایط عملی، عواملی مانند وجود ناخالصی ها مثل نمک های فلزی می توانند شدت خوردگی فلز را افزایش دهند. در نهایت به خوردگی حفره ای و تنشی، حتی در صورت مقاومت بالای آلیاژ توجه داشته باشید.

چه عواملی باعث خوردگی می شوند؟

به طور کلی باید بدانید خوردگی به عوامل متعددی همچون جریان های گالوانیکی، دمای محیط و سیال، ترکیبات شیمیایی آلیاژها و… بستگی دارد. جدول مقاومت فلزات در برابر مواد شیمیایی که در ادامه می بینید صرفا یک راهنمای ساده بوده و شما برای اطمینان از انتخاب آلیاژ موردنظر باید سازگاری آن را همیشه چک کنید. مجموعه دیجی استیلا هیچگونه تعهدی در قبال انتخاب نهایی شما نخواهد داشت و فقط به عنوان یک راهنما به شما کمک خواهد کرد.

راهنمای مقاومت فلزات در برابر خوردگی

عدد 1 به معنای مقاومت مناسب آلیاژ موردنظر است.

عدد 2 به معنای مقاومت نسبی فلز در برابر خوردگی است. احتمال واکنش جزئی تا متوسط وجود دارد. آلیاژ موردنظر باید با احتیاط استفاده شود.

عدد 3 به معنای عدم مقاومت مناسب فلز در برابر خوردگی است. این آلیاژ توصیه نمی شود.

برای مشاهده جدول فلزات بیشتر می توانید به این سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×