تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

سیم جوش مناسب استیل

سیم جوش استیل

به طور کلی در فرایند جوشکاری فلزات عواملی همچون انتخاب گاز مناسب، تخمین میزان حرارت ورودی، انطباق با آلیاژ فلز پایه و … وجود دارد که از اهمیت بالایی برخوردار است. در این میان اولین مرحله از این فرایند انتخاب سیم جوش مناسب است. ما در این مقاله به بررسی “سیم جوش مناسب استیل” می پردازیم. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

انواع سیم جوش استیل

هنگامی می توانید سیم جوش یا فیلر مناسبی برای جوشکاری انتخاب کنید که بتوانید آن ها را از لحاظ ترکیب عناصر آلیاژ بسنجید. به عنوان مثال دو گرید 304L و 316L از رایج ترین سیم جوش های استیل هستند. از دیگر محصولات پرکاربرد میتوان به خانواده 304 و 316 اشاره کرد:

316L

دارای 19 درصد کروم، 12 درصد نیکل و 0.4 درصد مولبیدن است که کارشناسان آن را سیم جوشی مناسب برای استیل می دانند اما تشکیل حوضپه جوش آن نسبتا کند و جوشکاری آن دشوار است.

316LSi هم ترکیبات مشابه فیلر قبلی را دارد اما تنها وجه تمایز آن وجود 0.9 درصد سیلیکون اضافه در آن است. این مقدار سیلیکون فرایند تشکیل حوضچه جوش را آسان می کند و موجب روان تر شدن جوشکاری می شود.

در نهایت انتخاب سیم جوش مناسب استیل مستلزم شناخت شرایط گوناگونی مانند میزان و خورندگی، دما و عوامل مکانیکی موثر بر محیط است.

کلام پایانی:

متخصصان همیشه به دنبال بهترین آلیاژ برای جوشکاری فلزات هستند، چرا که انتخاب سیم جوش مناسب استیل علاوه بر حفظ میزان مقاومت کلی جوش، باعث ثابت ماندن ویژگی های اصلی فلز نیز می شود. برای کسب اطلاعات تخصصی بیشتر و همچنین انتخاب بهترین سیم جوش استیل می توانید با کارشناسان دیجی استیلا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×