تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

شیرآلات صنعتی و کاربرد آن ها

شیر آلات صنعتی

به طور کلی طیف وسیعی از شیرآلات صنعتی وجود دارد که هرکدام ویژگی های خاص خود را داراست. باتوجه به گسترش و توسعه صنایع فرآوری و ساخت و ساز، تقاضا برای تولید بیشتر شیرآلات صنعتی افزایش پیدا می کند. ما در این مقاله به بررسی ” انواع شیرآلات صنعتی و کاربرد آن ها” میپردازیم. بنابراین خواندن این مقاله را از دست ندهید.

انواع شیرها در تاسیسات

شیرهای دروازه ای، شیرهای کروی، شیرهای توپی، شیرهای پروانه ای، شیرهای یک طرفه، شیرهای کنترل فشار و … از انواع شیرها در تاسیسات محسوب می شود. همانطور که اشاره کردیم تنوع بالای شیرهای صنعتی به دلیل استفاده گسترده از آن ها در صنایع گوناگون است.

کاربرد شیرهای توپی

بخش قابل توجهی از شیرهای صنعتی به شیرهای توپی منحصر می شود. شیرهایی که برای قطع یا برقراری جریان از آن استفاده می کنند هرچند میتوان از آن ها برای تنظیم جریان انواع سیالات و گازها بهره گیری نمود. به طور کلی عمده استفاده از آن ها در صنایع گازی است.

شیرهای پروانه ای

شیرهای پروانه ای نیز در دسته ی انواع شیرآلات صنعتی نفت و گاز قرار دارد که برای خودکار نمودن خطوط فرآوری صنعتی استفاده می شود. طراحی شیرهای پروانه ای به گونه ای است که چرخش 90 درجه ای دسته، امکان کنترل راحت آن را میسر می کند.

شیرهای یک طرفه

یکی از کاربردهای شیرهای یک طرفه یا شیرهای غیربازگشتی، جلوگیری از برگشت جریان فرایند به سیستم است که این امر منجر به سالم ماندن تجهیزات و جلوگیری از وقوع  هرنوع اختلال در فرایند می شود. از این نوع شیرها معمولا در پمپ ها یا کمپرسورها استفاده می کنند.

کلام پایانی:

باتوجه به افزایش تقاضا برای تولید بیشتر انواع شیرآلات صنعتی که روز به روز در حال گسترش است، شاهد استفاده از آن ها در صنایع مختلف هستیم. در این مقاله به طور خلاصه سعی کردیم به بررسی انواع شیرآلات صنعتی و کاربرد آن ها بپردازیم. کارشناسان ما در مجموعه دیجی استیلا برای پاسخ به سوالات احتمالی شما آماده کمک رسانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×