تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

فولاد داپلکس چیست؟

فولاد داپلکس

یکی از مهم ترین پرسش های اساسی در صنعت فولاد این است که فولاد داپلکس چیست؟ به صورت خلاصه این فولاد یکی از انواع فولاد ضد زنگ است. این فولاد به دلیل داشتن ساختار دوفازی دارای ویژگی های فولاد آستنیتی و فریتی است. در ادامه به بررسی بیشترموضوع “فولاد داپلکس چیست؟” میپردازیم. پس خواندن این مقاله را از دست ندهید.

متریال داپلکس

همانطور که گفتیم فولادهای داپلکس ساختاری دوفازی متشکل از 50 درصد آستنیت و پنجاه درصد فریت دارند. این ویژگی سبب می شود، فولاد داپلکس ویژگی های خوب هر دو نوع فولاد را داشته باشد و البته نسبت کمی نقاط ضعف هم دارد. فولاد داپلکس دارای انواع گریدهای گوناگون و ترکیبات متفاوتی از جمله: کربن، منگنز، سیلیکون، کروم، نیکل و … است.

مزیت فولاد داپلکس

استحکام

میتوان گفت مهم ترین ویژگی فولاد داپلکس استحکام زیاد و خواص مکانیکی آن نسبت به فولادهای ضدزنگ آستنیتی و فریتی است. جوشکاری فولاد داپلکس نیز باتوجه به شرایط محیط انجام شدنی است. باید به این نکته توجه داشت برای تثبیت جوش بعد از جوشکاری باید آن را تحت یک عملیات حرارتی قرار داد.

قیمت استیل داپلکس

به دلیل اینکه فولادهای داپلکس نیکل و مولبیدن بسیار کمی در خود دارند، قیمت این نوع از فولادها نسبت به انواع دیگر کمتر است. اما باید توجه داشته باشید قبل از خرید، قیمت به روز آن را استعلام کنید چرا که بازار فولاد و آهن بازاری وابسته به عوامل مختلفی است. بنابراین با توجه به تغییر شرایط هر یک از عوامل، قیمت ورق استیل نیز تغییر خواهد کرد.

کلام پایانی:

در این مقاله سعی کردیم پاسخی خلاصه به پرسش اساسی ” فولاد داپلکس چیست؟” بدهیم. این نوع از فولاد دارای مزیت های مواد تشکیل دهنده خود یعنی فولاد آستنیتی و فریتی است و همچنین نسبت به انواع دیگر قیمت کمتری دارد.

مجموعه دیجی استیلا همواره در تلاش برای کسب رضایت خاطر شما مشتریان عزیز می باشد. برای پاسخ به  سوالات احتمالی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×