تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

فولاد ضد زنگ صنایع غذایی

فولاد ضد زنگ صنایع غذایی

از مهم ترین موارد در تهیه و تولید مواد غذایی، استفاده از ظروف مناسب برای طبخ غذا است. چرا که این ظروف هم باید از نظر بهداشتی مورد تایید باشند تا سلامت را تضمین کنند و هم باید کمترین زیان را برای سلامتی داشته باشد. در این مقاله به موضوع ” فولاد ضد زنگ صنایع غذایی چیست؟” میپردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

Food Grade

فود گریدها یا فولادهای ضد زنگ مواد غذایی ظروفی هستند که برای پخت و پز و هر آنچه که به طور مستقیم با مواد غذایی سرو کار دارد مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع از فولاد به دلیل مقاومت دمایی بالا در مقابل حرارت، واکنش پذیری کمی دارد و معمولا دچار فرسایش و خوردگی نمی شود. با توجه به میزان کروم و نیکل مصرفی در این آلیاژ میتوان آن را به گروه های مختلفی دسته بندی نمود.

انواع فود گرید ها

فولادهای ضد زنگ مواد غذایی به گروه های مختلفی طبقه بندی می شوند اما به طور معمول دو گروه 18-10 و 18-8 از معروف ترین آن ها است که به ترتیب از راست به چپ میزان کروم و نیکل مصرفی را نشان می دهد. از پرکاربردترین محصولات تولیدی با فود گریدهای 18-10 و 18-8 میتوان به کارد و چنگال های استیلی اشاره کرد. عمده تفاوت این دو آلیاژ در استحکام آن است.

سخن پایانی:

به طور کلی فودگریدها به دلیل مقاومت بالا در برابر فرسایش و خوردگی از محبوبیت خوبی در

صنایع غذایی و آشپزخانه  برخوردار هستند. در این مقاله نیز سعی کردیم به پاسخ پرسش اساسی ” فولاد ضد زنگ صنایع غذایی چیست؟” بپردازیم و انواع آن ها را بشناسیم. مجموعه دیجی استیلا آماده شنیدن سوالات احتمالی شما عزیزان می باشد. همچنین شما می توانید برای یافتن پاسخ سولات خود از بخش های دیگر سایت بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×