تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

چگالی فولادهای ضدزنگ

چگالی فولاد ضد زنگ

چگالی فولادهای ضدزنگ

چگالی فولاد های ضد زنگ یا دانسیته میزان جرم ماده در یک حجم مشخص از آن است. از تقسیم بر جرم ماده بر حجم آن چگالی به دست می آید. که فرمول آن به شرح زیر است:

M / V = ρ

چگالی آهن بیشتر است یا فولاد؟

چگالی آهن حدود 7.784 گرم بر سانتی متر مکعب است. این عدد نشان دهنده دانسیته آهن در مقیاس متریک است. البته باید بدانید که چگالی آهن در حالت خام، شمش یا نوردی با یکدیگر تفاوت جزئی دارند. چگالی آهن در حالت ریخته گری و نوردی به ترتیب 7.866 و 7.7 گرم بر سانتی متر مکعب است.

از طرفی دیگر فولاد آلیاژی متشکل از کربن و آهن است که مقدار کربن بین 0.002 تا 2.1 درصد در آن متغیر است.چگالی فولادهای ضدزنگ با هم متفاوت است چون این تفاوت درصد کربن در فولادها سبب می شود. به طور کلی چگالی فولاد در حدود 7.85 گرم بر سانتی متر مکعب است.

چگالی استیل 304

استلنس استیل 304 نوعی فولاد ضد زنگ آستنیتی است که چگالی آن در حدود 7.93 گرم بر سانتی متر مکعب تخمین زده می شود. چگالی آن در مقیاس امپريال 0.286 پوند بر اینچ مکعب یا 95 پوند بر فوت است.

چگالی استیل 316

استیل 316 نیز نوعی فولاد ضد زنگ آستنیتی است که دارای چگالی 8 گرم بر سانتی متر مکعب است. دانسیته آن در مقیاس امپریال 0.29 پوند بر اینچ مکعب یا 499 پوند بر فوت مکعب است.

کلام پایانی:

دانستن چگالی موادی همچون آهن یا فولاد هنگامی که با آن ها در ساخت و ساز سر و کار داریم، از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که می توانیم سازه هایی سبک اما مقاوم تولید کنیم. می توانیم چگالی فولادهای ضدزنگ را برای کاربردهایی که چندان به وزن بستگی ندارند به طور تقریبی استفاده کنیم. همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان دیجی استیلا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×