تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

کاربرد فولاد ضد زنگ در صنایع پتروشیمی

صنایع پتروشیمی

فولادهای ضد زنگ و استنلنس استیل یک عنصر حیاتی و مهم در صنایع پتروشیمی محسوب می شوند. صنایع فولاد ضد زنگ بزرگ ترین صنایع مربوط به صنعت پتروشیمی در جهان است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر کاربرد فولاد ضد زنگ در صنایع پتروشیمی بپردازیم.

فولاد مصرفی در صنایع نفت و گاز

فولادهای ضد زنگ مصرفی در این صنایع گروهی از آلیاژهای فولاد با حداقل ده و نیم درصد کروم هستند. که این ترکیبات باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. این آلیاژها را میتوان در لوله کشی ها، خطوط مخصوص انتقال و … رصد کرد.

مطالعه بیشتر: اهمیت پرداخت کاری فلزات

استفاده از آلیاژهای فولاد ضد زنگ

آلیاژهایی که به طور عمده در صنایع پتروشیمی دریایی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از داپلکس 2205، داپلکس 2507 و سوپر داپلکس 2507. سوپر داپلکس ها دارای مقادیر بیشتری نیتروژن، کروم و نیکل هستند که در نتیجه باعث افزایش مقاومت آن ها در برابر خوردگی، ترک خوردکی یا خوردگی حفره ای می شود.

همچنین فولاد 316L از دیگر فولادهای رایجی است که برای ساخت لوله های مخصوص محیط های ساحلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد فولاد ضد زنگ

کارشناسان محصولات تولیدی از فولاد ضد زنگ را گزینه مناسبی برای صنایع نفت و گاز می دانند. این محصولات به دلیل دوام و عمر طولانی گزینه مناسبی برای پتروشیمی هستند که باعث می شود آن ها از تعمیر مجدد و تعویض پی در پی قطعات مصون بمانند.

مطالعه بیشتر: استلنس استیل قابل بازیافت

کلام پایانی

به طور کلی فولاد ضد زنگ به خاطر ویژگی های ذکر شده اعم از مقاومت بالا در برابر خوردگی و فرسایش اولین گزینه استفاده متخصصان هستند. توجه به کیفیت محصولات استیلی یکی از مهم ترین مراحل تامین فولاد است. مجموعه دیجی استیلا با سابقه ای بیش از 10 سال آماده خدمت رسانی به شما است.

فروشگاه اینترنتی دیجی استیلا

برای مشاهده محصولات اینجا کلیک کنید.

استفاده_از_فولاد_ضد_زنگ_در_صنایع_پتروشیمی/کاربرد_فولاد_ضد_زنگ_در_صنایع_پتروشیمی/کاربرد_های_فولاد_ضد_زنگ_در_صنایع_پتروشیمی/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×