تلفن شرکت : 02166780128

شنبه تا پنج شنبه

آدرس : تهران کیلومتر 4 جاده قدیم کرج بزرگراه فتح

مرکز تجارت استیل ایران

دیجی استیلا

3 بنای استیلی جذاب

بنا استیل

زمانی یک معماری به یک بنای مشهور تبدیل می شود که آن بنا بتواند در طول سالیان طولانی ظاهر اولیه خود را حفظ کند و مقاومت خوبی در مقابل مواد خورنده داشته باشد. یکی از مواد اصلی ساخت و ساز، فولاد ضد زنگ است که ویژگی های مذکور را داراست و این دقیقا دلیلی است که بناهای گوناگون را ماندگار کرده است. در این مقاله به بررسی “3 بنا با جذاب ترین نمای استیلی” می پردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

1.مرکز تجارت جهانی یک در نیویورک (WTC1)

ترکیب کردن هندسه و هنر و بازی با نور از بارزترین ویژگی های مرکز تجارت جهانی یک در نیویورک است. پنل های مورد استفاده در این نما زاویه دار بوده و مانند شیشه صیقلی هستند. به همین خاطر همه زوایا ظاهری روشن و از همه جهات درخشندگی زیادی دارند. به دلیل استفاده از 175 تن ورق استیل با گرید 316L این ساختمان را میتوان یکی از بادوام ترین سازه های فلزی دانست.

2.دفتر مرکزی UBS در لندن

یکی دیگر از بناها با جذاب ترین نمای استیلی دفتر مرکزی یو بی اس در لندن است. نوع نمای آن کلاسیک و غالب متریالش فولاد ضد زنگ است. استفاده از 500 تن فولاد ضد زنگ گرید 316L باعث افزایش عمر ساختمان و همچنین کاهش در مصرف انرژی شده است. چرا که فولاد مصرفی گرمای ناشی از تابش خورشید را منعکس می کند.

3.مرکز مالی پینگ در چین

روکش مورد استفاده در ساخت مرکز مالی پینگ مقاومت بالایی در دمای بالا دارد و به همین دلیل می تواند عمر زیادی در برابر شرایط گوناگون داشته باشد. این بنا نیز از 1700 تن فولاد ضد زنگ 316L تشکیل شده است. نکته قابل توجه این است که 90 درصد نما از استیل بازیافتی است که اهمیت آن در حوزه زیست محیطی نمود پیدا می کند.

کلام پایانی:

در این مقاله 3 بنا با جذاب ترین نمای استیلی را بررسی کردیم. ساخت یک بنای مدرن و توام مقاوم از اهداف اصلی طراحان و معماران نوین است. به طوری که هم زیبایی ظاهری و همچنین دوام و مقاومت بالایی در برابر آسیب های ناشی از خوردگی داشته باشد. مجموعه دیجی استیلا در تلاش است در کنار معماران و طراحان صنعتی پشتیان گسترش و توسعه ساخت و ساز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تلفن شرکت : 2233223 – 021
ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ( 8 – 20 )
آدرس شرکت ما
تهران – خیابان ولیعصر
کوچه در گروه طراحی سایت جهانی
×